Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balinalar Bu Altcoin’de Hala Bullish: Borsalardan Toplamaya Devam Ediyorlar!

Kripto para balinaları yüklü miktarda Maker (MKR) toplayarak blokzinciri radarlarına takıldı.

Balinaların bu seferki hedefinde merkezyetsiz finans (DeFi) devi MakerDAO yer aldı. On-chain analiz firması Lookonchain tarafından aktarılan bilgilere göre 3 balina yüklü miktarda MKR topluyor. Aktarılan verilerde “0x9e” isimli bir cüzdanın 15 Ekim günü kripto para borsası Binance’den 1,27 milyon dolar değerinde 869 MKR aldığı ortaya çıktı. Söz konusu cüzdan halihazırda 5,17 milyon dolar değerinde 3.549 MKR tutuyor.

Bir diğer balina cüzdanı “0x6b” ise ilk cüzdana paralel bir zaman zarfında Binance’den yaklaşık 1,46 milyon dolar 1.001 MKR çekti. Bu cüzdan henüz yeni ve çektiği miktar dışında MKR’si bulunmuyor.

0xB4” isimli balina cüzdanı ise MKR almak için kripto para borsası OKX’i tercih etti. Balina, yaklaşık 437 bin dolar 300 MKR satın alarak belirtilen özel cüzdana aktardı. 

Öte yandan balinaların tek hamlesi Binance’den Bitcoin almak olmadı. 16 Ekim günü bir başka balina Binance’e 7,3 milyon dolar değerinde 5.000 adet MKR yatırdı. Söz konusu balinanın MKR varlıkları 5 milyon dolardan fazla karlı konumda bulunuyor.

Daha önce de birçok balina Maker alarak fiyattaki yükselişi tetiklemişti.

CoinGecko verilerine göre son 7 gün içerisinde %4,5 yükseliş sergileyen MKR, yazım esnasında 1.413 dolardan işlem görüyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!