Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balinaların Alımları Hızlandırdığı Altcoin’de Yükseliş Hedefi Neresi? İşte Fiyat Tahmini!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) devi MakerDAO’nun yönetişim token’ı Maker (MKR), balinaların gözdesi olmaya devam ederken yükseliş yönlü yeni bir tahmin geldi.

Son haftalarda yaşadığı yükselişle dikkatleri üzerine toplayan MakerDAO, balinaların da öncelikli tercihlerinden biri oldu. On-chain analitik platformu Lookonchain tarafından sağlanan veriler balinaların bu ay içerisinde milyonlarca dolar değerinde MKR toplandığını gözler önüne serdi.

Verilere göre bir balina 4 Eylül’den itibaren toplam 1,95 milyon dolar değerinde 1.700 MKR satın alırken başka bir balina bu hafta 1,63 milyon dolar değerinde 1.261 MKR aldı. İki hafta içerisinde %20’den fazla yükseliş yaşayan MKR, 2022 yılının Mayıs ayındaki fiyat seviyelerine yükselerek birçok kripto para projesinden daha iyi performans sergilemiş oldu.

Sergilenen bu kayda değer performans sayesinde yıl içerisinde %152’lik bir getiri sunan MKR, Bitcoin’in (BTC) aynı dönemde sağladığı %64’lük değer kazancını geride bırakmış oldu.

Yaşanan son artışlarla birlikte 1.366 dolar seviyesini test eden MKR, eğer bu seviyeyi kırabilirse 16 aylık bir direnci aşmış olacak.

Ayrıca kripto hedge fonu Ouroboros Capital, MKR hakkında daha yüksek seviyeleri işaret eden bir fiyat tahmininde bulundu. Paylaşılan tahminde, MKR için 1.600 dolar seviyesi hedeflenirken yükselişin devam etmesinin olası olduğu vurgulandı.

CoinGecko verilerine göre son 7 gün içerisinde %13 yükseliş sergileyen MKR, yazım esnasında 1.300 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!