Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balinaların Yarım Milyar Dolarlık Bitcoin İşlemi Piyasayı Sarstı

Kripto para balinaları, ellerindeki Bitcoinleri nakite çeviriyor. Bunlar, Bitcoin fiyatının düşmesine yol açtı.

Son günlerde iki cüzdan, 27 Haziran’dan bu yana Binance’e 9.500 BTC yatırarak yaklaşık 550 milyon dolarlık kripto parayı likide etmiş olabilir.

Satış baskısı oluşturdu

Blockchain analiz firması Lookonchain tarafından tespit edilen bu cüzdanlar, balinaların Bitcoin varlıklarını nakite çevirdiğini gösteriyor. Başlangıçta bu Bitcoinlerin değeri 575 milyon dolara yakındı, ancak şu anda 537 milyon dolar değerinde.

Lookonchain, iki cüzdandan yapılan transferlerin zamanlamasını analiz etti. Blockchain analiz firması Arkham Intelligence tarafından Binance olarak etiketlenen adreslere yapılan transferler ile Bitcoin fiyatındaki düşüşler arasında bir korelasyon olduğunu keşfetti. Bu büyük çaplı satışlar, Bitcoin fiyatında belirgin düşüşlere yol açtı.

Cüzdanlardan biri hala 4.300’den fazla Bitcoin tutuyor ve bu bitcoinlerin mevcut değeri yaklaşık 250 milyon dolar. Bu cüzdan, Binance hesabına en son bundan iki gün önce para yatırdı.

Kripto para piyasası, son günlerde Mt. Gox’un alacaklılarına Bitcoin ve Bitcoin Cash ile geri ödeme yapmasıyla da çalkalanıyor.

Bu haber, kripto piyasasında yüz milyonlarca dolarlık likidasyonlara neden oldu. Geri ödeme zaman çizelgesi her borsa için farklılık gösteriyor ve bazı alacaklılar coinlerini almak için üç aya kadar beklemek zorunda kalabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!