Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mt. Gox Etkisi Abartılıyor mu? Bitcoin İçin Yıl Sonuna Kadar Rekor Bekleniyor

Mt. Gox’un alacaklılarına ödeme yapmaya başlamasıyla birlikte kripto piyasasında yaşanan geniş çaplı satış dalgası, günlük 665 milyon doların üzerinde likidasyona yol açtı.

Ancak bazı piyasa yapıcılar ve yatırımcılar, Bitcoin’in orta vadeli performansı konusunda iyimserliğini koruyor.

Yıl sonuna kadar rekor gelebilir

GSR’nin eş-CEO’su ve kurucu ortağı Rich Rosenblum, ödenecek miktarın üçüncü çeyrek üzerinde bir yük oluşturduğunu belirtti.

Rosenblum, “Bu miktar, halving sonrası ilk yılda çıkarılacak BTC’nin neredeyse tamamı kadar. Ancak bir kez sindirildikten sonra, yıl sonuna kadar yeni zirvelere ulaşmak için bolca zaman var” dedi.

Beklenenden az etki edebilir

Bitwise Başkanı Teddy Fusaro, X platformunda yaptığı paylaşımda, mevcut fiyat baskısına rağmen, “Bu coinlerin ne kadarının veya hangi yüzdesinin nihayetinde satılacağını bilmiyoruz, çünkü BTC dağıtımları coin / ayni olarak yapılacak” dedi.

Fusaro, Galaxy Research Başkanı Alex Thorn’un yakın zamanda yaptığı bir açıklamaya atıfta bulunarak, Thorn’un “BTC’nin büyük bir kısmının hodl edileceğini” öngördüğünü belirtti.

Thorn, konuya ilişkin detaylı analizinde, “insanların düşündüğünden daha az coin dağıtılacağını ve bunun piyasanın beklediğinden daha az Bitcoin satış baskısı yaratacağını” speküle etti.

Thorn, Mt. Gox’un 940.000 BTC kaybettiğini ancak sadece 141.868 BTC’yi geri kazandığını açıkladı. Alacaklıların şimdi ödeme almak istemeleri durumunda yüzde 10’luk bir kesinti yapmak zorunda kalacaklarını ve bu fonların önemli bir kısmının fonlara geri ödeneceğini ekledi.

Bu, potansiyel olarak piyasaya sürülebilecek toplam miktarın 141.868 BTC’den az olacağı anlamına geliyor.

Alacaklıların büyük kısmının erken Bitcoin kullanıcıları olduğunu vurgulayan Thorn, beklenenden daha fazla kişinin satış yapmadan coin tutacağını düşünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!