Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Analisti Bu Fiyata İşaret Etti, “Oyun Biter” Dedi

Kripto para analisti Jason Pizzino, Bitcoin’in (BTC) önemli bir destek seviyesinin çökmesi durumunda daha da düşebileceği konusunda uyarıda bulundu.

300 binden fazla takipçisi olan Pizzino, yeni videosunda Bitcoin’in 44.600 dolar civarındaki destek seviyesinin tutulması gerektiğini, aksi takdirde lider kripto paranın 2023’ün başlarında kaydedilen fiyatlara geri dönebileceğini söyledi.

“Oyun biter”

Pizzino, “44.600 doların altında herhangi bir kapanış, muhtemelen çok tehlikeli olacak. Bu tehlike de fiyatın 40.000 doların altına düşmesi” dedi.

Analiste göre Bitcoin’in 40.000 doların altına kadar düşmesi, piyasadaki boğa trendinin resmen bittiği anlamına gelecek. Pizzino, “40.000 doların altına gittiği zaman eğer aylık kapanışı onun altında yaparsa trend esasen kırılmış demektir. Hepsi bu. Oyun biter” dedi.

Pizzino’ya göre Bitcoin, 40.000 dolara düşer ve altında kapanış yaparsa, bu döngünün sona erme olasılığı daha yüksek olur. “Ve 40.000 dolara gider ve altında kapanış yaparsa, bu bir garanti olmasa da bu döngünün sona erdiği ve fiyatın daha da düşerek 30.000’leri ve 20.000’leri test edeceği anlamına gelir,” dedi.

Yükseliş trendi devam edecek mi?

Pizzino, Bitcoin’in boğa piyasası destek seviyesinin üzerinde kalabilirse yükseliş trendine devam edebileceğini belirtti. Bir grafik paylaşarak, BTC’nin bu yıl Kasım ayına kadar yeniden 60.000 doların üzerine çıkabileceğini öngördü.

Pizzino, “50.000 doların ortalarına kadar olan bu seviyelerde [Bitcoin’in] hala boğa piyasası desteğinin [yaklaşık 49.243 dolar] üzerinde olduğunu görüyorum. Bu nedenle, hala daha yüksek devam etme şansı var. Bu sadece beklediğimizden biraz daha uzun sürebilir,” diye ekledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!