Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balinanın Tek Kalemde Yüklü Satışı Altcoin Fiyatını Düşürdü: Elinde Hala Çok Var!

Bir balina adresinin milyonlarca dolar değerinde altcoin satışı fiyatta sert düşüş getirdi.

Büyük miktarda token satışları genellikle piyasada satış baskısı yaratmaktadır ve fiyat düşüşüne neden olmaktadır. Hal böyle olunca daha düşük market değerine sahip altcoinlerde de anlık gelebilecek satışlar fiyatları hızlı bir şekilde düşürmektedir.

On-chain veri ve analiz platformu Lookonchain’in 22 Haziran tarihinde Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre bir balina Illuvium’da (ILV) yüklü bir satış gerçekleştirerek fiyat düşüşünü tetikledi. 

Paylaşımda, “Luggis.eth” adını alan adresin saatler önce yaklaşık 2,72 milyon dolar değerinde 40.730 ILV coin’ini 778,72 ETH karşılığında sattığının tespit edildiği belirtildi.

Söz konusu balinanın cüzdanında halihazırda 17,64 milyon dolar değerinde 260 bin 880 ILV daha bulunuyor. Balina bu coinleri de satmaya karar verirse fiyatta daha derin düşüşler gelebileceği tahmin ediliyor.

Fiyatta düşüş geldi

Balina tarafından gelen satışa paralel olarak ILV fiyatı da ani bir düşüş yaşadı. CoinGecko verilerine göre ILV, 71,43 dolar seviyelerinden kısa süre içerisinde %8’e varan geri çekilme gösterdi. 65,84 dolara kadar düşüş performansı gösteren ILV, daha sonra bir miktar toparlanma yaşasa dahi bugün sabahki fiyatının oldukça altında bulunuyor.

ILV, yazım esnasında 66,6 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!