Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Batık Kripto Platformuna ABD’den İzin Geldi: Altcoin Satıp Bitcoin ve Ethereum Alabilecek!

İflas eden kripto para şirketi Celsius Network (CEL), elinde bulundurduğu altcoinleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) dönüştürmek için gerekli izinleri aldı.

Celsius, elindeki altcoinlerin önemli bir kısmını Bitcoin ve Ethereum’a çevirme kararı almış, bu doğrultuda New York’taki iflas mahkemesine 15 Haziran tarihinde yeniden yapılandırma raporu sunarak varlıkları dönüştürme konusunda onay talep etmişti.

New York Güney Bölge İflas Yargıcı Martin Glenn 30 Haziran tarihli mahkeme dosyasında, konu hakkında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan bir görüşmenin ardından Celsius’un talebini onayladıklarını belirtti.

Yargıcın kararına göre Celsius, 1 Temmuz 2023 itibarıyla (bugün) saklama (custody) hesaplarıyla ilişkili tokenlar haricindeki kripto paraları ve kripto varlıkları Bitcoin veya Ethereum’a dönüştürebilecek.

Celsius haziran ayının başında yaptığı açıklamada, bu kararın çalkantılı kripto para piyasasında zararı minimuma indirmek ve ellerinde kalan varlıkların değerini en üst düzeye çıkarmak amacıyla alındığı söylemişti.

Celsius’un dönüştürebileceği toplamda milyonlarca dolar değerinde 15 farklı altcoin bulunuyor. Söz konusu altcoinler şu şekilde: 103.065 adet Cardano (ADA), 660.348 adet Celsius (CEL), 91.630 adet Polygon (MATIC), 3.337 adet Chainlink (LINK), 197 Litecoin (LTC), 1.832 adet Polkadot (DOT), 439 FTT (FTT), 106 adet Aave (AAVE), 53 adet Bitcoin Cash (BCH), 864 adet Uniswap (UNI), 145 adet Solana (SOL), 19 adet Binance Coin (BNB), 47.851 adet Stellar (XLM), 3.119 adet Eos (EOS) ve 5.567 adet Serum (SRM).

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!