Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance-ABD Anlaşması ile Boğanın Önündeki Engel Kalkabilir: Bitcoin ve BNB Yükselişte!

ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) Binance’e karşı yapılan suçlamalar ve açılan davaların düşürülmesi için 4 milyar dolarlık talebi boğanın önündeki tüm engeli ortadan kaldırmış olabilir.

Bloomberg’in TSİ dün akşam piyasaya düşen haberine göre DOJ, devam eden soruşturmaları sonuca bağlamak adına dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’den 4 milyar dolardan fazla para talep etti.

TSİ dün akşam saatlerinde bir anlık kaosa neden olan haber, BNB (BNB) ve Bitcoin (BTC) fiyatının yükselişiyle sonuçlandı. Haberin piyasaya düşmesi ile kısa süreli bir düşüş yaşayan Binance’in yerel kripto parası BNB ve Bitcoin daha sonra hızlıca yükselişe geçti.

BNB, 244 dolar seviyelerinden %9’dan fazla yükselişle 266 dolara kadar erişti. Bu yükselişin BNB’nin piyasada değerinde 4 milyar dolarlık artışa neden olması dikkatlerden kaçmadı. Bitcoin de benzer bir hareketle 36.942 dolardan 37.726 dolara kadar artış yaşadı.

Boğa için engel kalmadı

Çinli kripto para muhabiri Colin Wu‘nun ajansı Wu Blockchain Twitter’dan yaptığı paylaşımda, analistlerin yorumlarını bildirdi. Wu, analistlerin DOJ’un Binance ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) hakkındaki cezai soruşturmanın kripto para piyasasının karşılaştığı en büyük zorluklardan biri olduğuna dikkat çektiğini söyledi.

Wu ayrıca Binance ve kripto para piyasasının olası bir boğa piyasasına girmesi için önünde bir engel kalmadığını ifade etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!