Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Afrika Ülkesinde Yasa Dışı İlan Edildi: Faaliyetleri Durdurma Talimatı!

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance’in ülkedeki faaliyetlerini yasa dışı olarak nitelendirirken operasyonların durdurulmasını talep etti.

Kripto para borsası Binance’e karşı atılan adımlara bir yenisi de Afrika’nın en yoğun nüfuslu ülkesi Nijerya tarafından geldi. Ülkenin resmi düzenleyici kurumu tarafından yapılan açıklamada, Binance’in kayıt dışı ve düzenlenmemiş olmasını gerekçe gösterilerek operasyonların durdurulması talep edildi.

Söz konusu açıklama, Nijerya’nın düzenleyici kurumu tarafından yapılırken herhangi bir lisanslama durumu olmadığı için Binance’in faaliyetleri net bir şekilde yasa dışı olarak tanımlandı.

Binance Nigeria Limited, Nijeryalı yatırımcılar özelinde müşteri arama girişimlerini derhal durdurmalıdır. Bu kurumla iş yapan yatırımcıların alacağı riskler tamamen kendilerine aittir.

Nijerya hükümeti tarafından yapılan açıklamada ayrıca ülke vatandaşları, kripto paralara yatırım yapmanın son derece riskli olduğu konusunda uyarıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan bir Binance sözcüsü, açıklamanın farkında olduklarını fakat SEC’nin belirttiği kuruluşun farklı bir kuruluş olduğunu dile getirdi:

Genelgenin farkındayız, ancak genelgede adı geçen kuruluş bizimle bağlantılı değil. Bu nedenle Nijerya SEC’den açıklık istiyoruz ve bir sonraki adımlarda onlarla işbirliği içinde çalışmaya kararlıyız.

Nijerya hükümeti, geçtiğimiz dönemde önce kripto paraları komple yasaklayıp kullanıcılara bu sebepten ciddi miktarda para cezası verdi ve ardından kripto paraları ve blockchain teknolojisini yasallaştırmak için adımlar atarak gündeme gelmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!