Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Balinasına Bitcoin Düşüşü ile Soğuk Duş: 55 Milyon Dolarlık Ethereum Kaybetti!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinde işlem yapan bir balina, yaşanan Bitcoin düşüşüyle birlikte dudak uçuklatan bir yara aldı.

Bitcoin ve kripto paralarda TSİ dün gece saatlerinde yaşanan ani düşüş kripto para piyasasını derinden etkiledi. Kripto para birimlerinin değer kaybı vadeli kripto yatırımcıları için de açık pozisyonlarının tasfiyesi aracılığıyla zararı beraberinde getirdi.

Kripto para piyasasında toplamda 1 milyar doların üzerinde tasfiye gerçekleşirken bir Binance balinası, 55,92 milyon dolarla tek pozisyonda en çok para kaybı yaşayan yatırımcı oldu.

Coinglass verilerine göre Binance balinası, ETH/BUSD vadeli kontratı üzerindeki long (uzun) pozisyonunda 1.434 dolar seviyesinden tasfiye oldu. Kullanıcının zararı o kadar büyük oldu ki ilgili anda Binance üzerindeki toplam tasfiye miktarının %25’ini tek başına oluşturdu. Ayrıca tasfiye miktarı toplam Ethereum tasfiyelerinin de %30‘undan fazlasına tekabül etti.

Kripto paralarda yaşanan düşüşün Çinli emlak devi Evergrande’nin resmen iflas etmesi ve Elon Musk’ın şirketi Space X’in Bitcoin (BTC) yatırımlarını sattığı iddiaları nedeniyle gerçekleştiği öne sürüldü.

CoinGecko verilerine göre yaşanan düşüşle 1.790 dolar seviyelerinden 1.576 dolar seviyelerine %12’lik gerileme gösteren Ethereum, yazım esnasında 1.680 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!