Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’sundan Bitcoin Düşüşü ile İlgili Paylaşım: 10 Bin Doları Hatırlattı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Bitcoin ve  kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşün ardından 2019 yılındaki 10.000 dolar seviyesini hatırlattı.

Bitcoin’in kısa sürede büyük bir düşüş yaşayarak 25.000 dolar bandına kadar gerilemesinin ardından Binance CEO’su CZ’den açıklama geldi. Sosyal medya üzerinden paylaştığı gönderide 2019 yılında da benzer bir durumun yaşandığını belirten CZ, grafiğe uzaktan bakmanın faydalı olabileceğini ima etti.

Bundan tam 4 yıl önce Ağustos 2019′da Bitcoin fiyatı uzun bir düşüş sezonunun ardından 10 bin dolar bandına yükseliş yaşamış ve bir süre bu fiyatlarda seyrettikten sonra 7 bin dolara doğru yavaş bir gerileme sergilemişti. Fakat bu gerilemeden yaklaşık 1 yıl sonra tarihinin en büyük boğa koşularından birine başlayan Bitcoin, 69 bin dolara doğru soluksuz bir yolculuk gerçekleştirdi.

Gönderisinde 2019 yılındaki bir paylaşımını alıntılayan CZ, 4 yıl önce yatırımcılara “Eğer 10 bin doların altında BTC sattıysanız kendinizi tokatlayın” yazmıştı. Benzer bir durumun içerisinde olduğumuzu ve o günlerde 10 bin dolara ulaşınca yaşanan sevincin bu günlerde 30 bin dolar seviyesine tekabül ettiğine işaret eden CEO, büyük resmin halen daha umut verici olduğuna değindi.

Bitcoin’in 4 yıl önce nihayet tekrar 10.000 dolara çıktığını görmek bizi çok heyecanlandırmıştı. Sonra biraz düştü. Grafiği uzaklaştırın.

CZ’nin de kullandığı “Zoom out” teriminin kökünde “When in doubt zoom out” deyimi yatıyor. Benzer düşüş anlarında kullanılan bu deyim “Şüpheye düştüğünüzde (grafiği) uzaklaştırın” anlamına geliyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, yazım esnasında son 24 içerisinde %7,1 değer kaybı ile 26.430 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!