Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Borsası Bybit Destekli Projede FTX’e Ait 43 Milyon Dolarlık Coin İçin Öneri!

Popüler kripto para borsası Bybit destekli katman-2 ağı Mantle’ın topluluk üyeleri, FTX’e ait 43 milyon dolarlık BitDAO (BIT) tokenlarının otomatik olarak MNT’ye dönüştürülmemesini önerdi.

Bybit’in merkeziyetsiz otonom organizsayonu (DAO) BitDAO, geçtiğimiz mayıs ayında tüm markaların “Mantle” adı altında faaliyet göstermesi teklifini topluluğun oylamasına sunmuştu. Bu doğrultuda BIT tokenlarının Mantle tokenları ile değiştirilmesi önerilirken topluluğun büyük çoğunluğu teklifi kabul etmişti. Fakat iflas eden kripto para borsası FTX’e ait mevcut durumda 43 milyon dolarlık değerinde BIT‘in de MNT‘ye dönüştürülecek olması topluluğun tepkisini çekti.

Topluluk üyeleri tarafından paylaşılan yeni bir oylama teklifinde, FTX’in elindeki BIT’leri MNT’ye dönüştürmemesi gerektiği savunuldu. Topluluk üyeleri, FTX’e ait BIT tokenlarının otomatik olarak MNT’ye dönüştürülmesi engelleyecek yeni bir akıllı sözleşmenin uygulanmasını talep etti.

BitDAO 2 Kasım 2021’de, 3,3 milyon dolardan fazla FTX Token (FTT) karşılığında Alameda ile 100 milyon BIT takas etmişti. Takas, birbirlerinin tokenlarını üç yıl boyunca yani 2 Kasım 2024‘e kadar elde tutma taahhüdüyle gerçekleşmişti.

Öte yandan 2022 yılında FTX’in çalkantılı dönemler geçirdiği günlerde Alameda Reasech‘ün elindeki BIT tokenlarını sattığına dair söylentiler piyasaya damga vurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!