Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Bitcoin ve BNB Sattı Mı? CEO CZ’den Yeni İddialara Cevap!

Kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), son dönemde piyasaya düşen iddiaları net bir şekilde cevapladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın ya da kendisinin Bitcoin (BTC) ve Binance Coin (BNB) satışı yaptığına yönelik iddialara yanıt verdi. CEO tarafından yakın tarihte yapılan bir sosyal medya paylaşımında ele alınan iddialar tümüyle yalanlandı. Bu süreçte hiçbir şekilde Bitcoin ve BNB satmadıklarını dile getiren CZ, ellerinde halen daha FTX (FTT) bile tuttuklarını belirtti.

Sosyal medya paylaşımında “Skew” lakaplı bir fenomenin bahsi geçen iddialarını alıntılayan CEO, milyonlarca kullanıcıyı içeren bir alım satım tablosundan yola çıkarak Binance’in varlık sattığını iddia etmelerine şaşırdığını vurguladı:

4. Binance, BTC veya BNB satmadı. Hatta hala bir çanta FTT’miz bile var. Milyonlarca kullanıcıyı içeren bir fiyat tablosuna dayanarak tam olarak kimin sattığını bilmeleri şaşırtıcı. FUD.

İddialarda Binance ve CZ’nin Bitcoinleri Tether’e (USDT) dönüştürdüğü ve bu varlıklarla da BNB alımı yaparak fiyatı manipüle ettiği yer aldı. Öte yandan Binance USD’nin (BUSD) de söz konusu piyasa manipülasyonunun bir parçası olarak kullanıldığı öne sürüldü.

Öte yandan Binance’in Bitcoin sattığını tezini sürdürmeye devam eden sosyal medya kullanıcıları da bulunuyor.

The Bitcoin Layer’dan analist Joe Consorti, BNB’nin fiyat hareketini işaret ederek “alışılmadıkyorumu yaptı. 220 dolar seviyesinin özellikle korunmaya çalışıldığını düşünen analist, o bölgenin altının BNB teminatlı bir kredi için bir tasfiye seviyesi olabileceğini öne sürdü. Consorti, bu haberlerin FUD olduğunu ifade eden CZ’nin BNB teminatlı hiçbir yükümlülüğü olmadığını kanıtlamasını istedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!