Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance, Bu Şirket Tarafından Denetlenebilir

ABD hükümetiyle milyarlarca dolarlık uzlaşma sağlayan Binance’nin bağımsız denetçisi, New York merkezli hukuk firması Sullivan & Cromwell olabilir.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Sullivan & Cromwell, Binance’nin denetçisi olmak için diğer adayların önüne geçiyor.

Firma henüz resmen bu göreve atanmamış olmasa da Adalet Bakanlığının bunu kısa süre içerisinde resmileştirmesi bekleniyor. Bu durumda denetim ekibini eski bir federal yargıç olan Sharon Cohen Levin yönetebilir.

Binance, kara para aklama ve yaptırım yasalarını ihlal ettiği için geçen yıl ABD hükümetiyle uzlaşma sağladı ve 4,3 milyar dolar ödemeyi kabul etti. Hükümet, bu uzlaşma kapsamında şirketin birkaç yıl boyunca denetlenmesini talep etti.

Denetçinin rolü, Binance’nin uzlaşma kurallarına uyduğundan, kara para aklama ve yaptırım programlarını güçlendirdiğinden emin olmak olacak. Denetçi, şirket kayıtlarına, tesislerine, çalışanlarına erişim sağlayabilecek.

Sullivan & Cromwell ismi, kripto para takipçileri için pek yabancı değil. Firma, iflas etmiş kripto para borsası FTX’in iflas sürecini yönetmesi için geçen yıl göreve getirilmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!