Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’su CZ 80 Milyar Dolar Kaybetti, SBF’nin Serveti Sıfırlandı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), zenginler listesinde aşırı düşüş yaşarken FTX kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) sıfır çekti.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’nin 27 Ekim tarihindeki verileri, Binance’in işlem hacimlerindeki düşüş ve mevcut ayı piyasası koşuları nedeniyle borsanın gelir tahminlerinin %38 düştüğünü ve CZ’nin zenginler listesinde 95. sıraya gerilediğini ortaya koydu.

2022 yılının Ocak ayında dünyanın en zengin 11. insanı olarak yer alan CEO CZ, o dönemki 96,9 milyar dolarlık zirve seviyesinden %82’lik bir erime yaşayarak 17,3 milyar dolarlık servete geriledi.

Bloomberg’in CoinGecko ve Coinpaprika’dan elde ettiği endeksine göre Binance’in spot alım-satım pazar payı art arda 7 ay boyunca düşüş yaşadı. Ocak ayında %55’in üzerinde olan pay, eylül ayında %34,3 seviyesinde bulunuyordu.

Öte yandan Binance’in 2021-2022 yıllarında Binance’in en büyük rakibi olan iflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu SBF’nin daha önce 20 milyar dolara yakın serveti olmasına rağmen borsa iflasıyla birlikte mal varlığı “0”a indi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!