verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Coin Yükselişini Sürdürse de, Kripto Para Piyasası Kızıla Boyandı

Kripto para piyasası patlama ile başladığı Nisan ayında, hafif dalgalı ancak yine de yükseliş gösteren bir grafik çizmeyi sürdürüyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin Nisan ayının başlarında gerçek bir atılım yaptı ve adeta bütün kripto para piyasasına yeniden umut ve güven aşıladı. BTC’nin artışı ile beraber neredeyse bütün piyasa da yükselişe geçti ancak o sıralarda diğerlerine kıyasla durağan seyreden bir kripto para olan Binance Coin, görünüşe göre başka gelişmelerin fiyatlanmasını beklemekteydi. Bitcoin basın saatine göre %0.69’luk bir düşüşe sahip ancak yine de 5.254 dolarlık birim fiyat ve 92 milyar doların üzerindeki toplam piyasa hacmi ile tutunmuş durumda.

Binance Coin

Binance kripto para borsasının piyasaya sürdüğü BNB, basın saatine göre %7.23’lük bir yükselişe sahip ve bunun arkasındaki en büyük etmen geçtiğimiz gün Binance CFO’su tarafından yapılan açıklamalar. CFO, konu hakkında yaptığı açıklamada önümüzdeki hafta Binance’nin Singapur içerisindeki kripto para borsasının açılacağını garanti etmiş ve beklenen merkeziyetsiz platform Binance DEX hakkında da olumlu açıklamalarda bulunmuştu.

BNB’nin yanı sıra top 10 içerisinde yükseliş yaşayan ikinci kripto para birimi ise toplam piyasa hacmine göre beşinci en büyük kripto para Litecoin gibi gözükmekte. Litecoin, yakın tarihte yarılanma yaşayacak olması nedeniyle oldukça karmaşık bir fiyat grafiği çizmekte ve yarılanmanın LTC’yi olumlu mu yoksa olumsuz mu etkileyeceğine dair fikir birliği henüz yok.

Litecoin basın saatine göre %0.37’lik yükselişe sahipken, Ethereum %0.13, XRP %2.86, Bitcoin Cash ise %4.75 düşüş yaşıyor.

Leave a comment