Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Denetimi Sıkılaştırarak 50 Milyon Dolar Daha Ayırdı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yeni bir yazılım sistemi satın alarak uyumluluk için 158 milyon dolarlık harcamasını 213 milyon dolara çıkardı.

Fortune’un haberine göre Binance, şüpheli işlemleri engellemek ve raporlamak amacıyla bazı yazılım sistemleri satın aldı. Bu satın alma işlemi ile birlikte uyumluluk için yapılan yıllık harcama 158 milyon dolardan 213 milyon dolara ulaştı.

Söz konusu artan maliyet içerisinde Binance yöneticisi Steve Christie’nin uyumluluktan sorumlu başkan yardımcısı olarak geri dönmesi ve bu kapsamda artan personel maliyeti de yer alıyor.

Binance tarafından yapılan açıklamada, Steve’in daha önce ailesi ve sağlık sorunları nedeniyle birkaç aylığına Binance’den ayrıldığına yer verildi.

Binance 2023 yılının sonunda ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ile vardığı anlaşma sonucunda 4 milyar doları aşkın para ödemesi yapmıştı. Fortune’a göre söz konusu anlaşma Binance’in eski CEO’su Changpeng Zhao’nun kara para aklama suçlarını kabul etmesine tekabül ediyordu.

Anlaşmanın parçası olarak Binance, DOJ ve Hazine Bakanlığı’nın şartlarını yerine getirecek ve mahkeme tarafından atanan bir gözlemciyi kabul edecekti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!