Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Destekli Altcoin’de Büyük Artış Yaşanıyor: Yükselişin Olası Sebepleri!

Binance’in gözde merkeziyetsiz borsası (DEX) Pancakeswap (CAKE) kısa sürede kayda değer yükseliş sağlayınca gözler sebebine çevrildi.

CAKE kasım ayının başından bu yana yükselişi sürdürürken yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Özellikle 15 Kasım günü yaptığı yaklaşık %25’den fazla yükselişle yatırımcılarını mutlu eden CAKE, geçtiğimiz ayı sezonunun en çok düşüş yaşayan projelerinden biri olmuştu.

Son dönemde kripto para piyasası genelinde yaşanan yükseliş dalgasına eşlik eden CAKE, özellikle Binance’in vadeli işlemler desteğini getirmesiyle birlikte hareketlerini büyüttü.

On-chain analiz platformu DefiLlama verilerine göre Pancakeswap platformunun toplam kilitli varlık (TVL) değeri tüm Binance Smart Chain (BSC) merkezli projeler arasında 1. sırada konumlanıyor. Pancakeswap’de 1,4 milyar dolar değerinde kilitli kripto para bulunuyor.

Uzmanlar geçtiğimiz boğa piyasasında 44 dolara ulaşan CAKE’nin yükseliş için çok alanı olduğunu belirtirken ani yükselişler sonrasında yaşanabilecek düzeltme düşüşlerine karşı da uyardı.

Pancakeswap geçen hafta Binance’in vadeli işlemler tahtasından listelendikten kısa süre sonra ciddi bir yükselişe başladı ve bu yükseliş ufak düzeltmeler haricinde pek hız kesmeden devam etti. CoinGecko verilerine göre CAKE son 1 günde %26 artarak 2,18 dolar seviyesinden 2,75 dolara ulaştı.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!