Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Solana, FTX Baskısının Azalmasıyla Birlikte Yükselmeye Devam Ediyor

Solana (SOL), kripto para borsası FTX’ten kaynaklı endişelerin azalmasıyla birlikte %20 değer kazandı.

CoinGecko verilerine göre Solana, günlük bazda %20 değer kazanarak en son Mayıs 2022 dönemlerinde görülmüş 63 dolar seviyesini aştı.

Solana, Sam Bankman-Fried’ın kurduğu FTX’in batmasının ardından ağır bir darbe aldı. Solana’nın en büyük destekçilerinden olan Bankman-Fried, FTX ve Alameda Research aracılığıyla 1 milyar dolardan fazla SOL almıştı.

FTX’in iflas sürecini yöneten grup, satış amaçlı olduğu düşünülen birkaç işlemle son haftalarda kripto para borsalarına yüz milyonlarca dolarlık SOL gönderdi.

Bazı kripto para takipçileri ise FTX’in elinde artık satacak SOL kalmadığını düşünmeye başladı. Blockchain analiz platformu SpotOnChain verilerine göre FTX, şimdiye kadar satabileceği tüm SOL tokenları sattı.

Şirketin elinde kalan SOL tokenların kilitli olduğu ve bunların büyük kısmının kilidinin 2027-2028’e kadar açılmayacağı belirtiliyor.

Solana son dönemlerde kurumsal yatırımcılardan da ilgi görmeye başladı. Grayscale Solana Trust’ın (GSOL) hisselerindeki prim oranı geçtiğimiz hafta %800’ün üstüne çıkmıştı.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!