Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Destekli Kripto Parada Güvenlik İhlali: Kullanıcı Bilgileri Sızdırıldı!

Stablecoin ihraççısı TrueUSD (TUSD) kullanıcılarının kişisel verileri üçüncü taraflar tarafından ele geçirildi.

Tron (TRX) kurucusu Justin Sun ve kripto para borsası Binance tarafından desteklenen TrueUSD veri sistemi 20 Eylül 2023 tarihinde siber saldırıya uğradı. Saldırganlar kullanıcılara ait kişisel verileri hedef aldı. Müşteri adresleri, doğum tarihleri, banka adları, işlem geçmişleri ve blokzinciri hesabı adresleri üçüncü tarafların eline geçen bilgiler arasında yer aldı. Saldırıdan etkilenen müşterilerin 20182019 yılında TrueUSD sistemlerine kayıt olan müşterilerinden oluştuğu bildirildi.

Yaşanan olayların ardından TrueCoin’in siber güvenlik ve mühendislik ekipleri ihlalin boyutunu belirlemek için bir soruşturma başlattı:

TrueCoin daha fazla yetkisiz erişimi önlemek için hızlı bir şekilde harekete geçti. TrueCoin’in kendi iç sistemleri tehlikeye atılmamıştır

TrueUSD, kullanıcılara da uyarıda bulunarak herhangi bir şüpheli işlem yaşanması durumunda bildirmelerini talep etti. Şirket, müşterileri kimlik avı saldırısına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarırken böyle bir şey yaşanması durumunda iletişime geçilmesini istedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!