Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Kullanım Koşullarını Güncelledi, Müşterilere Sigorta Uyarısı Yaptı

Binance’in Amerikan kolu Binance US, kullanıcılarını hesaplarının FDIC tarafından sigortalanmadığı konusunda uyardı.

Decrypt tarafından aktarılan bilgilere göre Binance US, bugün kullanıcılara bir e-posta göndererek kullanım koşullarında “mevduat sigortasıyla ilgili kullanılan ifadeleri güncellediğini” söyledi.

Binance US, 2019’da şu anda siteden kaldırılmış bir duyuru yapıp, 250.000 dolara kadar varan değerdeki hesapların FDIC sigortası kapsamında olduğunu açıklamıştı. Duyurunun bir kısmı şu şekildeydi:

“Tüm USD mevduatları, FDIC tarafından sigortalanmış çeşitli bankalardaki ortak saklama hesaplarında tutulmaktadır. Bu ortak saklama hesapları, FDIC’nin şu anki 250.000 dolarlık sigorta limitinden faydalanılabilecek şekilde yönetilmektedir.”

ABD hükümeti, Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nu (FDIC) bankaların iflas etmesi halinde Amerikan vatandaşlarının mevduatlarını korumak için Büyük Buhran döneminde kurdu.

Binance US’nin güncel kullanım koşullarında, “Hesaplarınız ve dijital varlıklarınız, FDIC’nin sigorta koruması kapsamında değildir.” ifadesi yer alıyor.

Kullanıcılar buna ek olarak platformdan doğrudan ABD Doları çekemeyecek, bunları ancak önce bir stablecoine veya başka bir kripto paraya dönüştürerek çekebilecekler.

Federal Ticaret Komisyonu, müşteri hesaplarının FDIC tarafından sigortalandığı yönünde yanlış açıklamalarda bulunduğu için kripto para brokerı Voyager Digital’ın eski CEO’su Stephen Ehrlich’i suçlamıştı.

FTC, tüketicileri uyarmak için geçen hafta bir duyuru paylaştı:

“Yatırdığınız kripto paraların FDIC sigortasında olmadığını bilin, bu kadar. Eğer bir şey olursa devletin olaya dahil olup, paranızı geri almanıza yardımcı olmak gibi bir yükümlülüğü olmayabilir.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!