verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance, Olası Bir Ofis İçin Birleşik Arap Emirlikleri ile Görüşme Halinde -Bloomberg

Kripto para borsası Binance, basında çıkan haberlere kurabileceği olası bir ofis için Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yasal düzenleyiciler ile görüşme halinde.

Bloomberg’in konu hakkında bilgi sahibi kişilere dayandırarak aktardığı habere göre Binance Holdings Limited’ın yöneticileri; Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC) ve Dubai Uluslararası Finans Merkezi (DIFC) gibi özel bölgelerin temsilcileri ile görüşüyor.

2017 yılında Çin’de kurulan Binance, şirket CEO’su Changpeng Zhao tarafından yapılan açıklamalara göre hala bir merkez ofisi olmadığı için dünya genelindeki regülatörler ile sorun yaşıyor. Zhao, bu sorunu gidermek için bir merkez ofis kurmayı planladıklarını açıklamıştı.

Binance, merkez ofisinin Birleşik Arap Emirlikleri’nde olacağına dair bir teyit açıklaması yapmazken, Binance adına konuşan bir temsilci şirket olarak, “Birden fazla bölge ofisi kurmak dahil olmak üzere birkaç farklı potansiyel stratejiyi değerlendirmekteyiz.” açıklamasında bulundu.

Dubai ve Abu Dabi’deki özel bölgelerde görev almış bazı isimler yakın zamanda Binance bünyesinde katıldı. Bunların içinde DIFC’yi regüle eden Dubai Finansal Hizmetler Otoritesinde (DFSA) çalışmış Mark McGinness ile Abu Dabi’nin finans merkezi ADGM’de görev almış Matt Gamble yer alıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!