Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Research’den Yeni Araştırma: Bu 10 Coin’e Yer Verdi

Dünyanın en büyük borsası Binance’in araştırma kolu Binance Research, Telegram botları hakkında içerisinde 10 farklı altcoin’in yer aldığı detaylı bir rapor paylaştı.

Binance Research 4 Ağustos günü son haftaların dikkat çeken Telegram botları hakkında dikkat çeken bir rapor paylaştı. Raporda, Telegram botlarıyla yapılan işlemlerin kümülatif hacminin rekor kırarak 190 milyon doları aştığı belirtilirken kısa sürede elde edilen bu başarı öne çıkarıldı.

Bununla birlikte Telegram botları tarafından elde edilen toplam gelirin 28,7 milyon doları geçtiği vurgulanırken mevcut faaliyetlerin çoğunun hızla yükselen token fiyatlarından kaynaklandığı belirtildi. Raporda, Telegram bot piyasa değerinin %77’sini Unibot’un oluşturduğu ifade edildi.

Raporda öte yandan Telegram bot kullanıcı hacminin temmuz ayında günlük 6 bin kullanıcıya ulaşarak rekor kırdığı dile getirilirken Maestro (MAESTRO) adlı bot projesinin günlük 2-3 bin aktif kullanıcı ile liderliği elinde tuttuğu öne çıkarıldı. İkincilik koltuğunda ise günlük 1.700 kullanıcı ile Unibot (UNIBOT) bulunuyor.

Binance Research’ün detaylı bir tablo üzerinde incelediği 10 Telegram bot projesi Unibot (UNIBOT), Maestro (MAESTRO), MEVFree (MEVFREE), ChianGPT (CGPT), Wagiebot (WAGIEBOT), Collab.Land (COLLAB), LootBot (LOOT), Mizar (MZR), JDB (JDB) ve Uniwhales (UWL) oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!