Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Yeni Bir Kripto Para Projesine Daha Yatırım Yaptı!

Berachain ekosistemindeki proof-of-liquidity projesi Infrared Finance, Binance’den yatırım aldı.

Binance’nin 10 milyar dolarlık yatırım kolu Binance Labs, bir projeye daha yatırım yaptı.

Miktarı açıklanmadı

Infrared Finance’nin Raiota Bear takma adıyla bilinen kurucusu, Binance Labs’in projeye bu ayın başında yatırım yaptığını açıkladı. Bu yatırım turuna Binance Labs dışında bir isim katılmadı.

Infrared böylece Binance Labs’in Berachain ekosisteminde yatırım yaptığı ilk proje oldu. Berachain, Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu, proof-of-liquidity adlı konsensus mekanizmasını kullanan bir blockchain’dir.

Binance Labs, Infrared’e yaptığı yatırım karşılında gelecek bir tarihte token almayı kabul etti.

Infrared, geçtiğimiz aylarda bir grup yatırımcıdan 2,5 milyon dolar değerinde tohum yatırımı aldı. Yatırımcılar arasında NGC Ventures, Tribe Capital, Shima Capital, Signum Capital ve diğer birkaç isim yer aldı.

Infrared nedir, ne işe yarar?

Infrared, Berachain Foundation’ın “Build-A-Bera” adlı programı kapsamında geçen yıl kuruldu. Berachain, henüz ana ağını açmadı.

Berachain, şu ana kadar toplamda 112 milyon dolar yatırım aldı. Yatırımcılar arasında Brevan Howard, Polychain Capital ve Framework Ventures bulunuyor.

Berachain ekosistemindeki bir likit staking protokolü olan Infrared’in iBGT ve iBERA olmak üzere iki likit staking token’ı bulunuyor. Bunlar, Berachain ekosistemindeki BGT ve BERA adlı tokenlar için tasarlandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!