Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Yeni Özelliğini Duyurdu: Kripto Para Ticaretinde Büyük Kolaylık!

En büyük kripto para borsası Binance, Ortalama Dolar Maliyeti (Spot DCA) stratejisini başlattığını duyurdu. 

Binance, kullanıcıların spot DCA botları aracılığıyla otomatik olarak işlem yapmalarını sağlayacak yeni yatırım stratejisini hayata geçirdi.

Kullanıcılar spot DCA stratejisi sayesinde belirledikleri kripto para özelinde otomatik olarak alım-satım gerçekleştirebilecek ve bu sayede piyasa volatilitesinin etkisinden büyük ölçüde korunmuş olacaklar. Kullanıcılar ayrıca söz konusu DCA botlarına istedikleri zaman aralıklarında istedikleri sapma yüzdelerinde işlem yapmaları için detaylı bir şekilde emir girebilecekler.

Paylaşılan resmi blog gönderisinde, spot DCA stratejisine ilişkin şu ifadelere yer verildi:

Ortalama Dolar Maliyeti (DCA), düzenli aralıklarla farklı fiyat noktalarında varlık alma ve satmayı içeren bir yatırım stratejisidir. Seçilen alım satım çifti için daha iyi bir ortalama fiyat elde ederek piyasa oynaklığının etkisini azaltmayı amaçlar. İstediğiniz sıklıkta ve belirlediğiniz bir fiyat sapması aralığında otomatik olarak sabit bir miktarda varlık almak veya satmak için Binance’in Spot DCA işlevini kullanabilirsiniz.

Kullanıcıların söz konusu hizmetten yararlanabilmesi için bir Binance hesabına sahip olması gerekiyor. Al-sat paneli üzerinden erişilebilen Spot DCA, Türkçe olarak da kullanılabiliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!