Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Yöneticisinden Türkiye’ye Övgü Dolu Sözler: İstanbul Bir Kripto Merkezi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Pazarlama Müdürü (CMO) Rachel Conlan, İstanbul’da düzenlenecek Binance Blockchain Haftası öncesi açıklamalarda bulundu.

Binance’in yeni Pazarlama Müdür Rachel Conlan, CoinDesk Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan’a yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Türkiye’deki kullanıcı ve sektör potansiyelini öne çıkarak CMO, İstanbul’un dünya çapındaki kripto para merkezlerden biri olduğunu dile getirdi.

Binance Blockchain Week’in 8-9 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Etkinlik sayfasında yer alan detaylara göre Binance Blockchain Week, Divan Kuruçeşme‘de düzenlenecek.

“Türkiye, kripto için en heyecan verici topluluklardan biri”

Türkiye’deki kripto para ve Web3 etkileşiminin giderek arttığını belirten Conlan, buradaki topluluğu “en heyecan vericilerinden biri” olarak tanımladı. Dünya genelindeki Web3 alanında %5’lik bir nüfuz ettiklerini belirten yetkili, Türkiye’de ise bu oranın %12 seviyesinde olduğunu vurguladı:

Web3’te muazzam bir potansiyele ve fırsata sahip olduğumuzu düşünüyorum ve üç yıl önce bu sektöre yönelmemin nedenlerinden biri de buydu. En önemli neden ise bu alanla ilgili kitleye temas etmek. Küresel sektöre bakacak olursanız, dünya genelinde sadece %5’lik bir nüfuza sahibiz. Türkiye’de ise bu oranın %12 olduğunu biliyorum. Türkiye kripto için en heyecan verici topluluklardan biri. Bu sadece rakamlarla değil. İnanılmaz bir etkileşim var ve bu her ay artıyor.

“İstanbul merkez konumunda”

Türkiye’nin etkileşim ve sektör hakkında birçok şey öğrenilebilecek bir pazar olduğunu vurgularken İstanbul’un kripto para camiası için önemini dile getirdi. Kasım ayında gerçekleşecek etkinliğin hem yerel hem de uluslararası Web3 topluluğunu bir araya getirmeyi amaçladığını belirten Conlan, açıklamasının satır aralarında şu ifadelere yer verdi:

Bu sadece kripto para borsaları ve kripto para sahibi insanlarla değil, aynı zamanda buradaki girişimlerin ve yatırımların canlı ekosistemiyle de ilgili. Bu çok heyecan verici. Türkiye bizim için çok şey öğrenebileceğimiz bir pazar. Buradaki kullanıcı tabanından ve bunu küresel programlarımıza nasıl uygulayabileceğimizden yola çıkarak neleri daha iyi yapmamız gerektiğinden öğrenebilir ve iç görüler edinebiliriz. İstanbul’un halihazırda ana merkezlerden biri olduğunu düşünüyorum. Kasım ayında düzenleyeceğimiz Binance Blockchain Haftası’na burada ev sahipliği yapmayı seçmemizin nedenlerinden biri de bu. Bu gerçekten de hem yerel topluluğu hem de uluslararası Web3 topluluğunu bir araya getirmekle ilgili.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!