Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’in Eski CEO’su CZ’nin Suçunu Kabul Etme Talebi Geri Çevrilmedi

ABD’deki bir hakim, Binance’in eski CEO’su Changpeng Zhao’nun suçunu kabul etme isteğini kabul etti.

Seattle’daki hakim Richard Jones, Zhao’nun kara para aklama yasalarının ihlaliyle ilgili suçunu kabul etme talebini geri çevirmedi.

Suçunu kabul eden ve kefaletle serbest kalan Zhao hakkındaki karar, 23 Şubat 2024’te alınacak. Savcılar, Zhao’nun Birleşik Arap Emirlikleri’ne kaçma riski olduğu gerekçesiyle onun ABD’de kalmasını talep etti.

Kefalet anlaşması kapsamında Zhao’nun hükmünden iki hafta önce ABD’ye dönme şartıyla Birleşik Arap Emirlikleri’ne dönebiliyor olması gerekiyor. Ancak Hakim Jones, bu maddeyi konuyla ilgili bir karar alıncaya kadar askıya aldı.

Zhao, kara para aklama ve yaptırım yasalarını ihlal ettiği yönündeki suçlamaları geçen ay kabul etti. Binance’in 4,3 milyar dolarlık uzlaşmaya varmasıyla sonuçlanan davada Zhao, CEO’luktan geri çekilme kararı aldı.

Binance’in eski CEO’su, şirketin ABD’deki kolu Binance.US’in yönetim kurulu başkanlığını da bırakarak Binance.US’in yönetimindeki rolünü bırakmış oldu.

Binance’in Zhao sonrasındaki yeni CEO’su Richard Teng oldu. Teng, bu hafta Londra’da düzenlenen bir konferansta ilk kez CEO olarak sahneye çıktı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!