Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’ten Büyük Plan: Sektörde Güven İnşa Etmeye Çalışacak

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kripto para sektöründe kaybedilen güveni yeniden inşa edebilmek için yeni bir konsorsiyum kurmayı planlıyor.

Basında konu hakkında bilgi sahibi kaynaklara dayandırılan çıkan haberlere göre Binance, hem sektörde yeniden güven inşa edebilmek hem de ülkelerin kripto paralar için yapacağı regülasyon çalışmalarında aktif bir rol oynayabilmek için birkaç kripto şirketinin yer alacağı bir konsorsiyum kurmak istiyor.

Birkaç kuruluşun konsorsiyuma katılmayı şimdiden onayladığı, bunların içinde kripto para projelerinin, borsalarının ve blockchain analiz firmalarının olduğu söyleniyor. Ancak bu kuruluşların isimleri hakkında bir bilgi paylaşılmadı.

Binance, basında çıkan bu haberler ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Bu konsorsiyumun Binance tarafından kurulsa da Binance tarafından yönetilmeyeceği, bunun yerine “mümkün olduğu kadar merkeziyetsiz bir şekilde” yönetileceği bildiriliyor.

Konsorsiyumun başlıca amaçlarından biri dünya genelindeki regülatörler ile iş birliği yapmak, onlara kripto para sektöründeki yasa dışı faktörlerle ne şekillerde mücadele edildiğini göstermek olacak.

Konsorsiyumun bir diğer amacının da “sektördeki eksiklikleri ve kötü davranışları ortaya çıkarmayı sağlayacak bir mekanizma” oluşturmak olduğu söyleniyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!