verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’ten USDC, USDP ve TUSD Kararı: 29 Eylül’de Uygulanacak

Kripto para borsası Binance, müşterilerin bakiyelerinde bulunan USDC, USDP ve TUSD tokenları 29 Eylül tarihinde otomatik olarak BUSD’ye dönüştürecek.

Binance tarafından bugün yapılan açıklamaya göre müşterilerin halihazırda hesaplarında bulunan veya ilerleyen günlerde borsaya yatıracakları USDC, USDP ve TUSD cinsinden stablecoinler, 29 Eylül günü Türkiye saati ile 06:00’dan itibaren otomatik olarak BUSD’ye çevrilecek.

Bu stablecoinler arasındaki dönüşüm, 1:1 oranında gerçekleşecek. Binance müşterileri, hesaplarındaki parayı çekmek istediklerinde yine USDC, USDP veya TUSD ile para çekme talebinde bulunabilecekler.

Binance’in bu kararı, USDC, USDP ve TUSD stablecoinlerinin borsada artık aktif şekilde alım-satım yapmak için kullanılamayacağı anlamına geliyor. Borsa, bu üç stablecoin için açılmış işlem paritelerini bu ayın sonunda kapatmış olacak.

USDC, 52 milyar dolarlık piyasa değeriyle USDT’nin ardından piyasanın en büyük stablecoini olarak konumlanıyor. Binance’in kendi stablecoini BUSD ise bu listede üçüncü sırada yer alıyor.

Binance’in açıklamasına göre 29 Eylül’den itibaren uygulamaya konacak bu karar, borsadaki “likiditeyi ve sermaye verimliliğini iyileştirmek” için alındı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!