Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bir Ethereum Adresi 8 Yıl Aradan Sonra Uyandı: Düşüş Hazırlığı Mı?

Bir Ethereum (ETH) cüzdan adresi daha uzun bir uykudan uyandı ve 8 yıl aradan sonra yeniden aktif edildi.

WhaleAlert kısa bir süre önce sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, uzun süredir atıl halde bulunan bir Ethereum cüzdan adresinin 8 yıl aradan sonra yeniden harekete geçtiğini söyledi.

Söz konusu cüzdan adresinde 317.724 dolara tekabül eden 191 Ether bulunduğu aktarılan bilgiler arasında yer alırken cüzdan adresindeki Etherlerin pre-mining döneme ait olduğu vurgulandı.

Pre-mining, bir kripto para biriminin halka arzından (ICO) ve madencilik faaliyetleri başlamadan önce oluşturulması ve dağıtılması sürecinin bir bütünüdür. Pre-mining sürecinde oluşturulan varlıklar çoğunlukla proje geliştiricilerini ve yatırımcılarını ödüllendirmek için kullanılır.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının genelinde yaşanan büyük çöküşün ardından 8 yıllık bir Ethereum cüzdan adresinin yeniden aktif edilmesi, “yeni bir düşüş mü geliyor” sorusunu akıllara getirdi.

CoinGecko verilerine göre Ethereum, haberin kaleme alındığı sıralarda geçtiğimiz haftadan sonra toparlanmaya çalışırken son 24 saatte %0,3 yükseliş ile 1.675 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!