Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bloomberg Kıdemli Analisti: Bitcoin İçin Pump Devri Bitti!

Bloomberg kıdemli analisti Mike McGlone, büyük Bitcoin (BTC) pumplarının sona erdiğine inandığını ifade etti.

Bitcoin’de uzun zamandır hacimsiz bir piyasa hakimken konuyla alakalı analist Mike McGlone’dan açıklama geldi. McGlone 21 Ağustos tarihinde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Bitcoin ile altının volatilitesini karşılaştırdı.

Paylaştığı gönderide Bitcoin volatiltesinin düşüşü için daha çok yol olduğunu belirten analist, altın ile hala arasında 3 kat fark olduğunu vurguladı.

Buna karşılık Bitcoin’in 2018’deki volatilite zirvesinin 12 kat aşağısında olduğunu söyleyen McGlone, Bitcoin’in altın ile yakınsamaya devam etmesinin onu daha az riskli bir varlık haline getirdiğini belirtti.

McGlone ayrıca 2022 yılında yaşanan küresel kriz doğrultusunda ekonomik dengelerin bozulması nedeniyle çoğu varlık sınıfının volatilitesinin 2023 yılında düştüğünü ifade etti ve Bitcoin’de artık büyük pumpların yaşanmayacağına inanmamasının nedeninin de bu olduğunu söyledi.

Öte yandan vadeli işlemler ve borsa yatırım fonları (ETF) gibi ürünlerin kripto para piyasasının olgunlaşma sürecinin karakteristik özellikleri olduğunu belirten McGlone, bunun da büyük yükseliş potansiyelinin azalması anlamına geldiğini ima etti.

Mike McGlone geçtiğimiz hafta yaptığı bir paylaşımda, benzer bir ifade ile Bitcoin’deki günlük volatilitenin %46 ile şimdiye kadar ki en düşük seviyeye düştüğünü belirtirken yükselişin bitmiş olabileceğini dile getirmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!