Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bir Haftada 3x Yapan Altcoin’in Ağı Neredeyse Kullanılmıyor: Ancak Fiyat Yükselişte!

İlk modüler blokzincir olarak öne çıkan Celestia’nın yerel token’ı TIA, ağ aktivitesi durma noktasına gelmesine rağmen yükselişine devam ediyor.

Binance ve OKX gibi öncü kripto para borsalarının desteğiyle piyasaya sürülen ve yüz milyonlarca dolarlık yatırım alan TIA özelindeki bir detay dikkat çekti. TIA, son 1 haftalık süre zarfında %170′ yakın yükseliş gösterdi fakat buna karşılık ağ üzerindeki aktivite neredeyse durma noktasına geldi.

On-chain analiz platformu Mintscan tarafından aktarılan verilere göre Celestia ağındaki işlem ve aktif adres sayısı kasım başından bu yana adeta çakıldı. Kasım başında günlük ortalama 80 bin işlem ve 45 bin aktif adrese ev sahipliği yapan Celestia, 15 Kasım itibariyle ortalama 11 bin işleme ve yaklaşık 5 bin aktif adrese ulaşabildi.

Ağ ve token kullanımı bu denli kan kaybı yaşarken fiyatın hız kesmeden yükselmesi uzmanların dikkatinden kaçmadı. Piyasanın deneyimli isimleri, TIA özelindeki bu yükselişin kripto para piyasasının genelinde yaşanan yükseliş tarafından desteklendiğini söyledi.

Ayrıca son dönemde Binance’de listelenen projelerin TIA örneğinde olduğu gibi ciddi yükselişler yaşayarak öne çıktığı işaret edildi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2 düşüş yaşayan TIA, yazım esnasında 5,98 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!