verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) Yeni Metaverse Hamlesi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ekonomi Bakanlığı,  metaverse’te yeni bir genel merkez açtıklarını duyurdu.

Gulf News’in 28 Eylül tarihli haberine göre dünya çapında aktif olarak kullanılabilecek yeni genel merkez, BAE Ekonomi Bakanı Abdulla bin Touq Al Marri tarafından Dubai Metaverse Meclisi sırasında duyuruldu. Bakan yeni merkez için, “Bu bir konsept prototipi değil bizim üçüncü adresimizdir.” ifadelerinde bulundu.

Verilen bilgilere göre bina her biri farklı amaçlara hizmet eden çok katlı bir yapıda olacak. Ziyaretçiler, bir “müşteri mutluluk merkezi çalışanını” metaverse’e katılmak ve ziyaretçiyle etkileşime geçmek için yönlendiren bir bilet alabilecekler.

Sanal merkezde ziyaretçiler yasal olarak bağlayıcı belgeleri imzalayabilecek. Bu sayede imza sahiplerinin imzalarını vermek için fiziksel konumlardan birini ziyaret etme zorunluluğu ortadan kaldırılacak. Bina ayrıca içerdiği oditoryum ve toplantı odaları sayesinde birçok etkinliğe ve toplantıya ev sahipliği yapabilecek.

Dubai hükümeti 2030 yılına kadar 40.000 sanal iş yaratmayı ve hükümetin blockchain şirketlerinin sayısını %400 artırmayı hedefliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!