Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin 47 Bin Doları Geçti: Yükselişi Tetikleyen Neden Ortaya Çıktı!

Bitcoin (BTC) fiyatı yaşanan son yükselişlerle birlikte 47 bin doları aşınca gözler sebebine çevrildi.

Bitcoin, 10 Ocak spot Bitcoin ETF onayından bu yana ilk defa 47 bin doları aştı. Bitcoin’in yükselişle beraber tüm kripto para piyasasında kayda değer artışlar görüldü.

Yükselişler hakkında açıklamada bulunan CryptoQuant’ın araştırma müdürü Julio Moreno, kısa vadeli yatımcıların satış baskının tükenmesinin ve uzun vadeli balina hakimiyetin fiyatı yukarı taşıdığını belirtti.

Uzun vadeli yatırımcı statüsünde konulmana  balinaların 3,9 milyon Bitcoin’e sahip olduğunu dile getirirken, bu oranın Kasım 2022’den beri görülen en yüksek seviye olduğunu hatırlattı:

Kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının gerçekleşmemiş kar marjları sıfıra indiğinde satış baskısı tükendi ve fiyat dip noktadan geri döndü. Öte yandan bu yıl içerisinde daha fazla balina Bitcoin satın alarak hakimiyetlerini güçlendirdi. Uzun vadeli yatırımcı statüsünde olan balinaların varlıkları şu anda 3,9 milyon Bitcoin ile Kasım 2022’den bu yana en yüksek seviyede olduğunu unutmamak gerekiyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %6 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 47.490 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!