Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Altcoin Takipçileri Dip Çağrısı Yapıyor: Düşüş Bitebilir!

Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatlarındaki düşüş trendinin tersine dönmesini sağlayabilecek sosyal bir gösterge yeniden güç kazandı.

Bitcoin fiyatı, son iki haftada %10’dan fazla değer kaybetti. Bu durum, fiyatın kısa süreliğine 60.000 doların altına inmesine neden oldu. Sosyal medya verilerine göre pek çok kripto para yatırımcısı, düşüş trendinin biteceğini söylüyor.

Kripto piyasasında dip geldi mi?

Kripto para analiz platformu Santiment‘e göre, Bitcoin ve altcoin takipçileri sosyal medyada yoğun şekilde “dip” çağrısı yapıyor. Bu paylaşımların hacmi, son bir yılın en yüksek seviyelerine ulaştı.

Resim

Santiment verileri, Telegram, Reddit ve X dahil olmak üzere kripto para piyasası ile bağlantılı 1.000’den fazla kaynağı inceliyor.

Bitcoin ve altcoin piyasası yükselişe geçebilir

Sosyal medyadaki dip çağrılarının ani artışı, geçmişte Bitcoin fiyatının yön değiştirerek yükselişe geçmesiyle sonuçlanmıştı.

Mayıs ayının başında bunun bir örneği görüldü. Bitcoin, birkaç gün içinde 64.500 dolar seviyesinden 56.900 dolara kadar geriledi. Bu dönemde, Bitcoin fiyatının dip yaptığı yönündeki paylaşımlar arttı.

Sonrasında Bitcoin fiyatı, yeniden tırmanışa geçti ve 71.000 doların üstüne çıkarak Mart’ta kırdığı fiyat rekoruna yaklaştı. Bitcoin, günümüzde bu seviyenin yaklaşık %15 altından işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!