Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Yatırımcı Bitcoin Düşüşünü Yorumladı: Daha Önce Benzeri Görülmüştü!

Kripto para sektörünün en ünlü yatırımcıları arasında yer alan Anthony Pompliano, Bitcoin (BTC) ve yapay zeka hakkında konuştu.

Anthony Pompliano 24 Haziran’da CNBC’ye verdiği röportajda, kripto para piyasasının güncel durumuna ilişkin konuştu. Yaşanan son düşüşleri anlayışla karşılayan deneyimli isim, geçtiğimiz boğa piyasalarında da benzer düşüşlerin yaşandığını hatırlattı.

Yatırımcıların ocak ayından bu yana devam eden yükselişlerin ardından kar satışı yaptığını ve bunun kabul edilebilir olduğunu söyledi.

Bitcoin fiyatındaki son düşüşler şaşırtıcı değil. Önceki boğa sezonları da benzer düzeltmelere tanıklık etmişti. Yatırımcılar kar satışı yapıyor ve bunu anlayışla karşılıyorum. Bu temel bir yatırım stratejisi.

Yapay zekaya güveni tam

Yapay zekanın insanlığın geleceğinde kritik rol oynayacağını dile getiren Pompliano, günün sonunda yapay zeka teknolojisinin kripto paralarla entegre edileceğini ve yaygınlaşacağını belirtti.

Yapay zekanın önümüzdeki yıllarda devasa piyasa değerlerine ulaşacağını ve bu değerin Bitcoin gibi gnflasyon karşıtı bir araçla korunabileceğini söyledi:

Yapay zekanın muazzam miktarlarda servet yaratacağı bu otomatik dünyaya giriyoruz ve Bitcoin bu serveti koruyacak. Yapay zekanın üretkenliği ve ardından Bitcoin’in bu zenginliğin çoğunu koruyabilmesi nedeniyle GSYİH’nin gerçekten artma potansiyeli var. Bence bu konuya günden güne ya da haftadan haftaya olacaklar olarak bakan insanlar önümüzdeki on yıl için bu büyük rüzgarı kaçırıyorlar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!