Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Balinaları Birikime Başladı: Alım Baskısı Fiyatı Yukarı Taşıyabilir!

Kripto para balinalarının son dönemdeki davranışları piyasayı yakından ilgilendirmeye devam ediyor.

On-chain analiz platformu CryptoQuant analisti, Bitcoin balinalarının davranışlarını değerlendirdi. Balinaların mart ayındaki yoğun bir dağıtım döneminin ardından yeniden birikim sürecine geçtiklerini ifade etti.

Bu durumun alım baskısı yarattığını ve piyasanın da bu doğrultuda fiyatlamaya başladığını kaydetti. Analist birikim ve dağıtım deseninin doğrudan fiyatlandırmayı etkilediğini hatırlattı.

Özellikle uzun vadeli yatırımcıların birikim sürecine dahil olduklarını ve bariz bir şekilde Bitcoin’deki yükselişin devamına inandıklarını vurguladı:

Varsayılan olarak, kurumsal yatırımcılar piyasa fırsatlarına dayalı olarak alım-satım yaparlar ve genellikle uzun vadeli bir vizyona sahip değillerdir. Uzun vadeli rezervler oluşturmayı amaçlayan ikna olmuş Bitcoin yatırımcılarının aksine, balinalar genellikle orta vadeli kar ararlar. Mart ayında yoğun bir dağıtım döneminden sonra, kurumsal yatırımcılar son iki hafta içinde yeniden birikim sürecine başladılar. Bu alım baskısı zaten piyasa fiyatlarını etkilemeye başladı, ancak önümüzdeki haftalarda yoğunlaşması bekleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!