Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Balinasından 230 Milyon Dolarlık İşlem

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre bugün sabah saatlerinde neredeyse 24 bin BTC’lik bir işlem yapıldı. İşlemdeki BTC’lerin toplam değeri 232 milyon dolar düzeyinde.

İşlemin Detayları

Bugün sabah saat 08:00 sularında yapılan bu işlem kısa sürede pek çok kişinin ilgisini çekti.

İnsanların asıl ilgisini çeken şey işlemin boyutu değil işlemin çıktığı adres oldu. Blockchain verilerine göre bu işlem 183hmJGRuTEi2YDCWy5iozY8rZtFwVgahM adresinden çıktı. Kripto para takipçilerinin 2018 yılından beri takip ettikleri bu adresin Doğulu bir balinaya ait olduğu düşünülüyor.

BABI Finance aylar önce tamamen bu adresle ilgili bir araştırma yapmış ve oldukça ilginç sonuçlar elde etmişti. BABI Finance’in araştırmalarına göre Dubai’deki bir ajans, bu ve bunun gibi birkaç adrese düşük fiyattan yüklü miktarlarda BTC alıyor. Ancak Dubai’deki bu ajansın hizmet verdiği müşterinin ismi bilinmiyor.

Eğer bu adres gerçekten Doğulu Balina’ya aitse bu 232 milyon dolarlık Bitcoin işleminin tam olarak ne amaçla yapıldığını kestirmek pek mümkün değil demektir. Bazı kripto para takipçilerine göre bu balinanın böyle bir işlem yapmış olması Bitcoin’in 10 bin dolara çıkacağı anlamına geliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment