Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Benimsenmesi 2030 Yılına Kadar Yüzde 10’a Ulaşacak – Rapor

Blockchain firması Blockware’in bir kolu olan Blockware Intelligence, Bitcoin benimsenmesinin 2030 yılına kadar küresel anlamda %10’a ulaşmasını beklediğini söyledi.

8 Haziran tarihinde Bitcoin benimsenmesiyle ilgili rapor yayımlayan Blockware Intelligence, otomobiller, akıllı telefonlar, internet ve sosyal medya dahil olmak üzere geçmişteki teknoloji eğrilerini kullanarak ve 2009 yılından bu yana olan benimsenmesini de hesaba katarak 2030 yılına kadar dünyanın %10’u tarafından benimsenebileceğini hesapladığını duyurdu.

Blockware yaptığı açıklamada:

Bütün büyük teknolojiler benzer bir S-eğrisi modeline göre hareket ediyor.

dedi.

Geçmiş teknolojilerin benimsenme eğrilerinin ortalamalarına göre Bitcoin tahmininde bulunduğu belirtilen şirket, Bitcoin’in 2100 yılına kadar ise dünyanın %80’den fazlası tarafından benimseneceğini belirtti.

Şirketin yayınladığı raporda, tüketici açısından kolaylık ve verimlilik ile ilgili bazı kıyaslamalarda bulunuyor.

Blockware’in hazırladığı bu raporun, Ark Invest, Arcane Assets, AMDAX Asset Management ve M31 Capital yöneticileri de dahil olmak üzere kripto para piyasasından birçok insan incelediği belirtiliyor.

TripleA’in verilerine göre 2021 yılında kripto para kullanıcı sayısı 300 milyona ulaştı. Ayrıca veri ve analitik platformu Chainalysis, Temmuz 2020 ila Haziran 2021 arasında kripto para kullanıcı sayısının %882 arttığını öne sürdü.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!