Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Borsası Binance Yatırım Yaptığı Yeni Altcoin Projesini Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance destekli Binance Labs, Rango’ya yatırım yaptığını duyurdu.

Binance’in resmi web sitesinde 19 Haziran tarihinde yayımlanan makaleye göre borsanın risk sermayesi kolu Binance Labs, zincirler arası (cross-chain) merkeziyetsiz borsa (DEX) Rango’ya yatırım yaptı.

Rango birlikte çalışabilirliği (interoperability) sayesinde DeFi (merkeziyetsiz finans) büyümesini desteklemek için çeşitli blockchain ekosistemleri arasında kolay işlem yapmayı sağlamaktadır.

Rango’nun Bitcoin (BTC), Solana (SOL), Tron (TRX), Cosmos (ATOM), Starknet (STRK) ve birçok büyük blockchain’e destek sunması ile önde gelen DEX’lerden biri olmaya aday olduğu belirtiliyor.

Binance kurucu ortağı ve Binance Labs başkanı Yi He, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Rango’nun sunduğu hizmetler, zincirler arası geliştirmeyi ve yenilikçiliği destekleyen projelerin arkasında yer alma hedefimizle uyumludur. Rango’nun DeFi alanını şekillendirmeye devam ederken yolculuğunu görmek için sabırsızlanıyoruz

Binance’in paylaştığı verilere göre Rango şu anda 60’tan fazla blockchain’i, 70’ten fazla DEX’i ve 20’den fazla köprüyü desteklemektedir ve toplam işlem hacmi 3 milyar doları aşmaktadır.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!