Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurucusu Büyük Zarar Eden Altcoin Projesinde Balina Alımları Hız Kazandı!

Curve Finance özelindeki düşüşleri fırsat bilen balinalar milyonlarca dolarlık alım yapıyor.

Curve Finance kurucusu Michael Egorov’un 140 milyon CRV’lik pozisyonu için çare bulması ve pozisyonun bir kısmını tasfiye etmesi %30’a yakın düşüş getirmiş ve CRV fiyatı 0,253 dolar seviyelerini görmüştü.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre 4 farklı kripto para cüzdanı, geçtiğimiz 2 gün içerisinde 14,9 milyon dolar değerinde 42,4 milyon CRV alımı gerçekleştirdi.

Balinaların fiyattaki düşüşü fırsat bilerek alım yönlü hareket etmesi, CRV için olumlu bir gelişme olarak karşılandı.

Neler yaşanmıştı?

Michael Egorov’un 1 yıldan uzun süredir taşıdığı 33 milyon dolar değerinde 140 milyon CRV’lik pozisyonu 13-14 Haziran tarihlerinde tümüyle kapanmaya yakın bir konuma gelmişti.

Egorov bu pozisyonun 10 milyon dolarlık zarara yol açtığını, zararın %93’ünü ödediğini ve geri kalanı da kısa süre sonra kapatacağını açıklamıştı.

Michael Egorov, geçtiğimiz dönemde pozisyonu patlamasın diye teminat olarak CRV ile çok fazla stablecoin ödünç aldığından, 31 Temmuz 2023’te Curve saldırısının ardından krediyi geri ödemek için arayışlara başlamıştı. O sıralarda fiyat 0,45-0,50 dolar seviyesindeydi ve OTC yoluyla ucuzdan CRV satmak zorunda kalmıştı.

Egorov OTC aracılığıyla 0,4 dolar fiyattan 62,5 milyon dolar karşılığında toplam 156,35 CRV satmıştı. Bu fiyattan CRV alan isimler arasında TRON kurucusu Justin Sun gibi isimlerde yer almıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!