verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin (BTC) Balinalarının Sayısı Rekor Zirveye Ulaştı

Elinde yüklü miktarda Bitcoin (BTC) bulunduran cüzdanların sayısı yeni bir lokal zirve olan 15.800’e ulaştı.

Geçtiğimiz 2 aylık süreçte Bitcoin ve altcoin fiyatlarında yaşanan yükseliş, görünen o ki Bitcoin balinalarının iştihanı kabartmış olduğu görülebilir. Son verilere göre 11 Haziran’dan bu yana olan süreçte, 100 Bitcoin‘in üzerinde ve 10 bin Bitcoin‘in altında varlık tutan cüzdanların sayısında yeni bir zirveye ulaşıldı. Son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 15.800 yüksek hacimli Bitcoin adresi, kripto para yatırımcılarının piyasanın geleceğine yönelik beklentilerini arttırıyor. Balinaların ellerindeki Bitcoin miktarını arttırmış olması her ne kadar yükseliş yönlü bir beklentinin sinyallerini veriyor olsa da aksini düşünen analistlerin sayısı da az değil.

Tüm bu verilerin yanı sıra, bazı analistler son 2 ayda yaşanan yükselişin sahte bir yükseliş olduğunu öne sürüyor. Analistlere göre önümüzdeki süreçte Bitcoin fiyatının yaz aylarının başlarındaki fiyatına geri çekilmesini sağlayacak sebepler arasında; Kurumsal yatırımcıların geçtiğimiz aylara kıyasla daha az likidite sağlıyor olması, Ethereum Merge güncellemesinin haberi sat noktasına yaklaşması ve ABD dolar endeksinin bir dip konumundan sekip yükselişe başlamış olabileceği verileri öne sürülüyor.

En hacimli kripto para olan Bitcoin, bu haberin kaleme alındığı esnada günlükte %1‘lik düşüş performansıyla 23 bin 500 dolardan piyasalarda işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!