verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fidelity Küresel Makro Direktörü Timmer’a Göre Bitcoin (BTC) Fazla Ucuz: Hedef 100.000 Dolar

Fidelity Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in (BTC) adil piyasa fiyatından ucuza işlem gördüğünü iddia etti.

Jurrien Timmer 17 Ağustos tarihinde sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı paylaşımda, Bitcoin kitlesel benimseme tezi göz önünde bulundurulduğunda mevcut fiyat seviyelerinin ucuz olduğunu düşünmenin mantıklı olduğunu ifade etti.

Timmer, Bitcoin’in fiyat/cüzdan sayısından türetilmiş kitlesel benimseme endeksinin 2014 seviyesine döndüğünü belirtti. Ağın halihazırda genişlemeye devam ettiğini ancak fiyatların uyum göstermediğini dile getirdi.

Bitcoin’in karşılaştırma ölçütü ne olursa olsun hali hazırdaki fiyatıyla geri kaldığını belirten Timmer, Bitcoin’i altının küçük kardeşi olarak gören teorilerin perspektifinden bakıldığında ise son dönemlerdeki düşüşün, Bitcoin/Altın rasyosunun bir aşırı satış bölgesine girmesine neden olabileceğini düşünüyor.

Öte yandan Timmer, Bitcoin turist endeksinde yukarı yönlü bir hareket gözlenmezken uzun vadeli yatırımcıların artışının, Bitcoin’in akümülasyon aşamasına girmiş olabileceğine dair bir işaret olarak yorumluyor.

Justin Timmer paylaştığı arz talep modelinde Bitcoin fiyatlarının 2026 senesinde 100.000 doları aşacağının beklendiği görülüyor. Timmer’ın modelinde 10 yılın sonunda Bitcoin’in 1 milyon doları aşacağı tahmini de yer alıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!