Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Bu Yıl 2x Yaptı Ancak Isınma Belirtisi Yok: Yükseliş Hız Kesmeyecek!

Piyasa uzmanları Bitcoin’de (BTC) yükselişin hız kesmeden devam edebileceğine dair detaylı bir rapor paylaştı.

Blokzinciri analiz firması IntoTheBlock tarafından aktarılan verilere göre Bitcoin 2023 yılı içerisinde 2 kat artmış olmasına rağmen “aşırı ısınma” belirtisi göstermedi.

Bir kripto paranın içsel değeri ve piyasa fiyatı arasındaki farkın hesaplanmasıyla ortaya çıkan “Market Value to Realized Value” (MVRV) yöntemiyle ulaşılan verilere göre Bitcoin daha önceki tepe noktalarında %+300 seviyesindeyken halihazırda %150 puan ile daha sakin bir konumda yer aldı.

Bu doğrultuda Bitcoin özelindeki yükselişin hız kesmeden devam edebileceğini savunan IntoTheBlock cephesi sundukları raporun detaylarında şu ifadelere yer verdi:

MVRV oranı yılın en yüksek seviyelerine ulaşmasına rağmen, Bitcoin’in henüz önceki boğa piyasalarında olduğu kadar aşırı ısınmadığını gösteriyor. Tarihsel olarak Bitcoin boğa piyasaları %300+ MVRV civarında zirve yaptı, bu da mevcut %150 değerle karşılaştırıldığında, boğa piyasasının daha fazla koşacak yeri olduğunu gösteriyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin 1 Ocak tarihinde 16.700 dolar seviyelerindeyken %115 artışla 23 Ekim Pazartesi günü 36 bin dolar bandına ulaştı. Bitcoin yazım esnasında 34.410 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!