Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Çöküşünü Bilen Ekonomist, Ethereum İçin Uyardı: 1.500 Dolar Kapıda!

“Altın Böcek” lakaplı ünlü ekonomist Peter Schiff, Ethereum’un kritik destek seviyelerini kırarak 2.900 doların altına düştüğünü ve 1.500 dolara kadar düşme potansiyeli olduğunu belirtti.

Ünlü ekonomist Peter Schiff, 5 Temmuz’da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Ethereum’un kritik destek seviyelerini kırdığını ve 2.900 doların altında işlem gördüğünü belirtti.

Mart ayındaki zirvesinden %30 düşüşle 2.900 doların altına gerileyen Ethereum’un 1.500 dolara kadar düşeceğini öngören Schiff, yatırımcıların Ether ETF söylentilerini satın alırken gerçeği beklemeden satış yaptıklarını ifade etti.

Resim

Schiff, bu durumun Ethereum için daha fazla düşüş anlamına gelebileceğini vurguladı. Analist ayrıca piyasanın bu tür tepkilerle daha volatil hale geldiğini ve yatırımcıların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Bitcoin’i bildi, sıra Ethereum’da mı?

Schiff geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada,  Bitcoin fiyatının yakın gelecekte 59.000 doların altına düşebileceğini düşündüğünü belirtmişti. Ayrıca Bitcoin’in “tekrar resmen ayı piyasası bölgesine girdiğini” yazmıştı. Bu düşüncesinde haklı çıkan analistin Ethereum iddiasının tutup tutmayacağı merak konusu oldu.

CoinGecko verilerine göre Ethereum, yazım esnasında 2.976 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!