verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Çöküşünü Tahmin Eden Ünlü İş Adamı Regülasyon Olmadıkça Bitcoin’in (BTC) 22.000 Doları Geçemeyeceğine İnanıyor

Kanadalı ünlü iş adamı ve yatırımcı Kevin O’Leary kripto para piyasaları regüle edilmediği sürece Bitcoin’in (BTC) 22.000 dolar seviyesini geçmek için zorlanacağını iddia etti.

O’Leary 28 Eylül tarihinde Converge22 etkinliği sırasında yaptığı konuşmada, Bitcoin’in piyasa regüle olmadan 22.000 dolar sınırını zorlamaktan fazlasını yapamayacağını iddia etti. Kanadalı iş adamı öngörüsünü piyasadaki likidite eksikliğine bağladı.

Kasım 2021 tarihinde 69.000 seviyelerinde tarihinin zirvesini yapan Bitcoin, yaklaşık %70 değer kaybı ile 19.400 dolar seviyelerinde seyrederken ünlü iş adamı Bitcoin’deki bu tabloyu alıcı eksikliği olarak yorumladı. Servet yönetim fonları, emeklilik fonları ve sosyal sigorta fonları gibi büyük varlık yöneticilerinin bu piyasaya girmediği sürece Bitcoin’in yükselemeyeceğini ve kararlı bir hale gelemeyeceğini belirten O’Leary, bu oyuncuların asla SEC’ye karşı hareket etmeyeceğinin de altını çizdi.

Yatırımcı 2021 Şubat ayında ralli devam ederken kriptonun kurumsal yatırımcılara henüz dokunamadığını ve emeklilik fonlarının kazanılamaması durumunda rallinin geçici olabileceği konusunda yatırımcıları uyarmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!