Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’i Zorlu Bir Yaz Bekliyor: 7 Milyar Dolarlık Satışın Sonu İçin Tarih Verildi!

Kripto para piyasasının deneyimli ismi Vetle Lunde, satış baskısı ve kötü piyasa koşullarının ne kadar daha devam edebileceğini irdeledi.

K33 Research’ün kıdemli analisti Vetle Lunde 9 Temmuz Salı günü yaptığı açıklamayla dikkat çekti. Lunde, mevsimsel eğilimlerin Bitcoin’e de yardımcı olmadığını dile getirirken üçüncü çeyreğin tarihsel olarak en zayıf getirileri sunduğunu hatırlattı.

Buradan yola çıkarak 2024 yılının üçüncü çeyreği için de karamsar bir tablo çizen analist, Almanya ve Mt.Gox satış baskısının fiyatları kötü etkilemeye devam edebileceğini savundu.

Kötü piyasa koşulları ekim ayına kadar devam edebilir

Analist, kötü piyasa koşullarının ve satış baskısının ekim ayına kadar gücünü koruyabileceğini dile getirdi. Yeni bir gelişme olmaması durumunda, Mt.Gox ve Almanya’nın muhtemelen eylül-ekim ayında piyasa üzerinde baskısını azaltacağını kaydetti.

Bu satış baskısının 4,3 milyar ila 6,8 milyar dolar değerinde 75.000 ila 118.000 BTC’lik bir boyutta olacağını öngören deneyimli isim, piyasanın bunu karşılaması gerekeceğini vurguladı.

Lunde açıklamasının devamında dikkat çeken şu detaylara yer verdi:

Bu akışların önümüzdeki aylarda performansı olumsuz etkilemesini ve dalgalı piyasa koşullarının ekim ayına kadar sürmesini bekliyoruz.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %3 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 59.056 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!