Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Düşüşü Sonrası Analist Açıkladı: Fiyat Patlamak Üzere!

Deneyimli analist, Bitcoin’in teknik göstergesinin yukarı yönlü patlamaya hazır bir yapıda olduğunu söyledi.

Glassnode kurucusu Yann Allemann 9 Mayıs tarihli gönderisinde, ticaret efsanesi makroekonomist Henrik Zeberg analizine yer verdi. Bitcoin’in teknik grafiğinin yukarı yönlü patlamaya hazır olduğunu belirten Zeberg, detaylı açıklamalara da yer verdi.

Bitcoin’e haftalık bazda bakıldığında, geçtiğimiz hafta görünen yeşil mumun bir “çekiç” olduğunu dile getiren Zeberg, güncel durumun tekrardan bir flama yapısına döndüğünü kaydetti.

Burdan yola çıkarak son geri çekilmenin yükseliş öncesi bir hazırlık olabileceğine odaklanan deneyimli isim, düzeltmelerin sıklıkla içinde bulduğumuz günlerdeki gibi bir önceki büyük yükselişin %50-60’ını geri aldığını hatırlattı:

Bitcoin grafiği daha yükseklere patlamaya hazır görünüyor. Geçen haftanın mumu bir ters mumdu – uzun fitili olan bir çekiç. Fiyat, flama yapısına geri döndü.  Bu mum halen daha hakim bir yapıda. Dolayısıyla bu haftaki geri çekilme, yükselişten önce sağlıklı bir düzeltme gibi görünüyor. Düzeltme genellikle önceki büyük yükseliş hamlesinin %50’sini veya %61,8’ini geri alır.

Zeberg kısa süre önce yaşanan yükselişi önceden haber vererek güvenilir bir tablo çizmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!