Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Ekim Ayına Hızlı Başladı! Tarihsel Veriler Ne Diyor: Yükseliş Mi, Düşüş Mü?

Bitcoin (BTC) için son 10 yılın 8’inde yükseliş getirmeyi başaran ekim ayı, kripto para piyasası için yine pozitif bir başlangıca ev sahipliği yaptı.

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası ekim ayına yükselişle başladı. CoinGlass’ın verilerine göre kripto para piyasası 2013 yılından bu yana ekim ayında sadece iki kez negatif aylık getiri sunarak dikkat çeken bir performansa tanıklık etmişti.

Verilere göre kripto para piyasası sadece 2014 ve 2018 yılının ekim ayında sırasıyla -%12,95 ve -%3,83’lük kayıp yaşattı. Geriye kalan 8 yılın ekim ayın %60‘a varan ciddi yükselişler görüldü. Piyasa analistleri söz konusu verilerden yola çıkarak bu ekim ayı içinde yükseliş dolu bir senaryo bekliyor.

Analistlerin ekim ayı için yükseliş beklentilerinin diğer sebepleri arasında ise ABD hükümetinin 45 gün daha kapanmayacağının netleşmesi ve vadeli Bitcoin ve Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvuru onaylarına ilişkin artan pozitif sinyaller yer aldı.

Konu hakkında sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan ünlü Youtuber ve kripto para analisti Michael van de Poppe, Michael van de Poppe, ekim ayının iyi geçebileceğine yönelik konuşurken 40 bin dolarlık fiyat hedefi verdi:

Uptober’a hoş geldiniz. Potansiyel olarak ETF onayları ve yarılanma öncesi yükselişin de etkisiyle harika bir  4. çeyreğe hoş geldiniz. Bitcoin için 40 bin dolar makul bir fiyat olacaktır.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin 2 Ekim günü erken saatlerde kısa süre içerisinde %4 civarında yükselerek  28.150 dolar seviyesine ulaştı. Bitcoin yazım esnasında 28.071 dolardan alıcı buluyor. Yaşanan yükselişlerle birlikte 112 milyon dolarlık pozisyon tasfiye oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!