Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ETF’leri İçin SEC Karar Tarihi Yaklaştı: Bloomberg Analistinden Tahmin!

Ünlü ETF analisti James Seyffart, SEC’nin yaklaşan 3 spot Bitcoin ETF başvurusunun da erteleyeceğini söyledi. 

Kripto para piyasası yakın zamanda bir spot Bitcoin ETF onayı beklerken Bloomberg ETF analisti James Seyffart, yeni tahminlerde bulundu. Seyffart Twiiter’dan yaptığı paylaşımda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakın zamanda karar vermesi gereken 3 spot Bitcoin ETF’i hakkında düşüncelerine yer verdi.

Seyyfart, SEC’nin Hashdex’in Hashdex Bitcoin ETF (DEFI) ve Franklin Templeton’ın Shares of Franklin Bitcoin ETF başvuruları için 17 Kasım tarihinde, Global X’in Global X Bitcoin Trust’ı içinse 21 Kasım tarihinde karar vereceğini vurguladı.

SEC’nin bu başvurular için büyük ihtimalle erteleme kararı alacağını belirten ETF analisti, bir spot Bitcoin ETF’in 10 Ocak 2024‘te onaylanma ihtimalinin hala %90 olduğunu söyledi:

SEC’den yaklaşan ETF başvuruları için erteleme kararları görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Erteleme kararları, 10 Ocak 2024’e kadar %90 ihtimalle onay vereceği fikrimizi değiştirmiyor. 

Brezilya merkezli varlık yöneticisi Hashdex’in başvurusunun hem karar tarihinden hem de farklı bir strateji izlemesinden dolayı diğer başvurulardan bir adım önde olduğu belirtilmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!